fot. Monika Tomaszek

O. dr T. Rydzyk CSsR: Katolicy w Polsce to „olbrzym”. Jest nas wielu, ale niektórzy jeszcze nie angażują się apostolsko. Przybądź na Jasną Górę, nie bądź w letargu!

Zbliża się 31. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. W dniach 9-10 lica br. wierni udadzą się do Maryi, by prosić o pokój i bezpieczeństwo. O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR zaapelował do wiernych, aby obudzili się do apostolstwa ewangelizacji. Jak podkreślił, „katolicy to >>olbrzym<<. Może być śpiący. Jeżeli ktoś jeszcze jest w letargu, niech się obudzi”.

Już tylko dni dzielą nas od 31. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, do naszej Niebieskiej Matki. W sytuacji wojny na Ukrainie i zagrożenia pokoju w Europie, a także w Polsce (słyszymy wszystkie groźby z Moskwy), idziemy z hasłem: „ Z Maryją posłani w pokoju”. Będziemy bardzo mocno prosić o pokój i bezpieczeństwo.

Rodzina Radia Maryja to rodzina, której zależy na zbawieniu wszystkich ludzi, na Ojczyźnie. Katolicy w Polsce to „olbrzym”. Jest nas wielu, ale niektórzy jeszcze nie angażują się apostolsko. Są jak w letargu, jak śpiący „olbrzym”. Trzeba, żeby wszyscy obudzili się do apostolstwa ewangelizacji.

Przybądź na Jasną Górę, nie bądź w letargu. Zaproś innych i przyprowadzić ich do Matki Najświętszej. Kiedy? 9 i 10 lipca. W sobotę od godz. 17.30 zaczynamy na placu przed bazyliką jasnogórską. O godz. 18.00 odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Szlachetki z Gdańska.

W niedzielę zaczynamy o godz. 8.00 „Godzinkami”. O 11.00 uroczysta Msza święta. Przewodniczyć jej będzie ks. abp Adam Szal, metropolita przemyski.

Z Polonią ze Stanów Zjednoczonych i Kanady jesteśmy tradycyjnie w pierwszą niedzielę lipca od godz. 12.00 w Amerykańskiej Częstochowie – w Doylestown. Przewodniczyć będzie ks. bp prof. Ignacy Dec. Zapraszamy!

Serdecznie dziękujemy, Bóg zapłać wszystkim organizatorom pielgrzymki – kapłanom, duszpasterzom, siostrom i braciom zakonnym, ludziom świeckim. Idziemy wszyscy do Matki Najświętszej. Katolicy to „olbrzym”. Może być śpiący. Jeżeli ktoś jeszcze jest w letargu, niech się obudzi.

O. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja

 

radiomaryja.pl

drukuj