O. Tadeusz Rydzyk CSsR: pieniądze dla uczelni powinny podążać za studentem

Pieniądze powinny podążać za studentem – stwierdził o. Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Dyrektor Radia Maryja zwrócił uwagę, że środki są przeznaczane na uczelnie, w których jest gender i neomarksizm. W ocenie redemptorysty WSKSiM jest traktowana jak uczelnia trzeciej kategorii.

O. Tadeusz Rydzyk CSsR zabrał głos w tej sprawie podczas X Dziękczynienia w Rodzinie. Do Torunia przybyli w sobotę sympatycy Radia Maryja i Telewizji Trwam z kraju i z zagranicy. [czytaj więcej]

Dyrektor Radia Maryja stwierdził, że nie może być tak, że jedni studenci – na uczelniach prywatnych – za siebie płacą, a inni – na publicznych – nie.

– Dlaczego te pieniądze na każdego studenta, tak jak bony, nie idą? „Tam jest tylu studentów, macie takie pieniądze, tam jest tylu – tak macie”. Dlaczego na uniwersytet, który jest przesiąknięty lewactwem, przesiąknięty gender, wykładowcy są często demoralizatorami, przeciwko Panu Bogu i przeciwko Ojczyźnie. Chodzące lewactwo, nie będę mówił kto i gdzie. Sami patrzcie. I tam ministerstwo, prawica rządzi, dają pieniądze, a tu nie – mówił o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Zdaniem o. Tadeusza Rydzyka CSsR bierze się to z powszechnego przeświadczenia o braku konieczności wspierania środowiska związanego z toruńską rozgłośnią.

– „Radia Maryja, tego środowiska nie należy wspierać. Bo Radio Maryja, to środowisko daje najwyżej 1 proc., może 2 proc. głosów. Jak by na nas nie głosowali, to i tak wygramy”. Prawda to jest? Mylą się. Mówię celowo o tym, żeby doszło tam, wysoko. My pracujemy przez wszystkie lata – właśnie Rodzina Radia Maryja – dla Pana Boga i dla Polski. I niech się nad tym zastanowią – dodał.

W tym roku WSKSiM weszła w 18 rok swojej działalności.  Uczelnia kształci na kilku kierunkach. Prowadzi studia licencjackie inżynierskie i magisterskie, a także podyplomowe. Placówka oferuje wysoki poziom nauczania oraz zapewnia praktyki zawodowe w ogólnopolskich mediach.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl