fot. Monika Tomaszek

O. dr T. Rydzyk CSsR: Wychowanie katolickie i patriotyczne w domach w dużej mierze jest zaniedbane, a szkoła i Kościół nie wszystko zrobią, dlatego ważna jest rodzina. Pomyślmy o dobrych prezentach – budujących szlachetnego ducha książkach

Dzieci i młodzież to przyszłość, a „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Jest okazja do wykonania drobnego gestu wychowania: zbliża się 6 grudnia i Boże Narodzenie – czas prezentów. Pomyślmy o dobrych, budujących szlachetnego ducha prezentach: o książkach dla dzieci, młodzieży, dorosłych – wskazuje o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

***

Szanowni Państwo, Rodzice, Nauczyciele, Dziadkowie!

Na pewno chcielibyście mieć w przyszłości pociechę z Waszych dzieci. Niech pociechę ma też Pan Bóg. Niech będą szczęśliwe, ale trzeba je wychowywać. Wychowywać z wielką miłością, ale i z rozumem. Rozumem chrześcijańskim, katolickim i polskim. Jest okazja do wykonania drobnego gestu wychowania: zbliża się 6 grudnia i Boże Narodzenie – czas prezentów. Pomyślmy o dobrych, budujących szlachetnego ducha prezentach – o książkach dla dzieci, młodzieży, dorosłych.

Wiele budujących propozycji znajdziecie Państwo w zimowym katalogu księgarni wysyłkowej Fundacji „Nasza Przyszłość” ze Szczecinka – telefon: 94 373 11 60 oraz końcówki 61 i 62. Wchodźcie także na stronę internetową splendor24.pl

Nie bądźmy leniami intelektualnymi. Bierzmy coś do czytania, bo to rozwija człowieka. Brać dobre rzeczy, żebyśmy byli dobrzy.

Zaczynajmy od dzieci. Mogę polecić m.in. serię pięknych książek państwa Joanny i Jarosława SzarkówKocham Polskę. Wśród książek dla młodzieży (i nie tylko) jest Historia i Teraźniejszość prof. Wojciecha Roszkowskiego czy książki o 15-letnim bł. Carlo Acutisie, geniuszu informatycznym. Jest wiele dobrych książek dla pragnących jeszcze bardziej życia wiarą, np. ks. kard. Roberta Saraha Katechizm życia duchowego.

Dzieci i młodzież to przyszłość, a „czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Wychowanie katolickie i patriotyczne w domach w dużej mierze jest zaniedbane, a szkoła i Kościół nie wszystko zrobią. Dlatego najważniejsza jest rodzina: babcia, dziadziuś, rodzice, chrzestni.

 o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR

drukuj