Rzecznicy poparli homoseksualne warsztaty dla dzieci

Rzecznik praw obywatelskich i rzecznik praw dziecka poparli homoseksualne warsztaty dla dzieci i młodzieży organizowane przez organizację LGBT. Inicjatywa gejów i lesbijek odbywała się w jednej z warszawskich szkół gimnazjalnych.

Sport szanuje swoje prawa – pod takim hasłem odbywały się warsztaty, które były zorganizowane przez Kampanię Przeciw Homofobii. Warsztaty były sfinansowane ze środków unijnych.  Zadaniem uczestników było wypracowanie scenariusza dla kampanii społecznych, które będą przeciwdziałać rzekomej dyskryminacji gejów i lesbijek.

Patronat nad inicjatywą objęła Irena Lipowicz, rzecznik praw obywatelskich oraz Marek Michalak, rzecznik praw dziecka.

Jak mówi Małgorzata Sadurska, taka inicjatywa pod patronatem organów państwa jest niezrozumiała. Niesie to za sobą bardzo niebezpieczne konsekwencje dla najmłodszych.

– Po pierwsze od najmłodszych lat próbuje się dzieciom pokazać, że środowiska homoseksualne i osoby homoseksualne – jeżeli chodzi o preferencje seksualne – są takimi samymi osobami jak każdy człowiek. Po drugie, będzie się próbowało zataczać poważne kręgi, jeśli chodzi o spojrzenie na rodzinę jako związek kobiety i mężczyzny. Będzie się promowało atak na rodzinę, to, godzi w polską rodzinę. Promowanie tego typu zachowań m.in. pod płaszczykiem równości, tolerancji, jest to faktyczne wspieranie homoseksualizmu. Jestem przekonany, że niczym dobrym nie będzie to skutkowało – komentuje polityk.

Rzecznik praw dziecka Marek Michalak z jednej strony popiera wydarzenia katolickie, takie jak Targi Wydawców Katolickich, natomiast z drugiej zaś obejmuje patronat nad homoseksualną inicjatywą. Swoją decyzje tłumaczy tym, iż Kampania Przeciw Homofobii zakłada udział młodzieży, a przecież on jest rzecznikiem również tej grupy wiekowej.

RIRM

 

drukuj