fot. pixabay.com

W Niemczech wszyscy uczniowie jeszcze w marcu powinni powrócić do szkół

Według przewodniczącej Konferencji ministrów edukacji, Britty Ernst, wszyscy uczniowie powinni móc powrócić do szkoły w marcu. „Nie możemy czekać więcej tygodni. Zamknięcie szkół ma zbyt wysoką cenę społeczną” – podkreśliła Ernst w wywiadzie udzielonym w piątek portalowi RND.

Dzieci i młodzież bardzo ucierpiały przez ograniczenia kontaktów – nie tylko z powodu gorszych możliwości edukacyjnych, ale także psychologicznych.

„To nie powinno pozostawiać nas obojętnymi” – powiedziała Ernst.

„Dla mnie jest jasne, że musimy otworzyć nie tylko szkoły podstawowe, ale także musimy przynajmniej przejść na nauczanie hybrydowe w szkołach średnich” – podkreśliła.

W połowie grudnia zdecydowano o wprowadzeniu twardego lockdownu w Niemczech, zamknięto wówczas wszystkie szkoły. W lutym podczas wirtualnego spotkania kanclerz Angeli Merkel z premierami krajów związkowych zdecydowano, że nie będzie ogólnokrajowych jednolitych przepisów dotyczących otwierania szkół. Angela Merkel i szefowie rządów krajowych zgodzili się, że same landy zdecydują o otwieraniu placówek oświatowych „w ramach swojej suwerenności kulturowej”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl