fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Kolejny atak Platformy Obywatelskiej na o. Tadeusza Rydzyka, Dyrektora Radia Maryja

Platforma Obywatelska kolejny raz uderza w założyciela Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka CSsR. Politycy tej partii umieścili wizerunek dyrektora katolickiej rozgłośni na ruchomym billboardzie, insynuując, że o. Tadeusz Rydzyk CSsR wziął 94 mln zł z państwowych dotacji.

To kolejna odsłona akcji PO w ramach której w całej Polsce prezentowane są ruchome billboardy z wizerunkiem kilkudziesięciu polityków PiS-u oraz informacją o wysokości nagród, jakie mieli otrzymać.

Andrzej Jaworski, przewodniczący Rady Instytutu Pamięć i Tożsamość im. Św. Jana Pawła II, apeluje o wspólną odpowiedź na atak wymierzony w o. Tadeusza Rydzyka CSsR.

– Ojciec Tadeusz Rydzyk nie tylko nie wziął 94 mln dotacji, ale nie wziął choćby złotówki. Te kłamstwa, ta manipulacja nie mogą być dla nas obojętne. Namawiam państwa, jako Rodzinę Radia Maryja, do tego, abyśmy wspólnie odpowiedzieli na ten bezczelny atak osób, które doprowadziły do tego, że Polska była grabiona na setki milionów złotych, żebyśmy razem wystąpili do Prokuratury Generalnej z apelem o ukaranie osób, które w tak bezczelny sposób próbują wprowadzić opinię publiczną w błąd – mówi Andrzej Jaworski.

– Do tej pory ojciec Dyrektor był atakowany za bronienie wartości chrześcijańskich, obronę życia, wartości rodziny i polskości. Potrafił w sposób bardzo stanowczy mówić o naszych zobowiązaniach jako Polaków i katolików. Ten atak ma jednak inny wymiar, jest perfidnie przemyślany. Skoro nie udało się dotychczasowymi atakami doprowadzić do tego, żeby Radio Maryja i Telewizja Trwam stały się mniej popularne, to stwierdzono, że jeśli będą pokazywać informacje, że o. Tadeusz Rydzyk jest milionerem, spowoduje to nagromadzenie agresji – dodaje.

Andrzej Jaworski zachęca do wysyłania pism w tej sprawie do Prokuratury Generalnej oraz przesyłania kopii tych listów na adres Radia Maryja.

***

Oświadczenie Andrzeja Jaworskiego, przewodniczący Rady Instytutu Pamięć i Tożsamość im. Św. Jana Pawła II:

Szanowni Państwo, drodzy słuchacze Radia Maryja i widzowie Telewizji Trwam!

Otrzymałem dzisiaj ok. 140 telefonów i wiadomości SMS z oburzeniem na Platformę Obywatelską za bezczelny atak na wiele osób publicznych, w tym na o. Tadeusza Rydzyka CSsR. Osoby świeckie, w tym ja, sami odpowiemy na manipulacje i kłamstwa PO. Natomiast za atak na o. Dyrektora Radia Maryja musimy odpowiedzieć wspólnie.

Kłamstwo powielane zapada w pamięci i potrafi zniszczyć. Kłamstwo nagłaśniane przez media jest współczesną formą egzekucji publicznej. Nikt z PO nie sprawdził PIT-u o. Tadeusza Rydzyka, który cały swój dochód oddaje dla dobra studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Ojciec Tadeusz Rydzyk nie tylko nie wziął 94 mln dotacji, ale nie wziął nawet jednej złotówki. Te kłamstwa, ta manipulacja nie mogą być dla nas obojętne. Namawiam państwa, jako Rodzinę Radia Maryja, do tego, abyśmy wzięli w obronę osobę, która oddała dla nas, dla naszej Ojczyzny całe swoje życie i którego dzieła są widoczne i służą nam wszystkim.

Jeżeli jest nam bliska wspólnota Radia Maryja, piszmy wnioski o ukaranie winnych tego ohydnego kłamstwa, ale przysyłajmy kopię tych pism do Radia Maryja, żebyśmy mogli wspólnie zadziałać.

Wierzę, że prawda zawsze zwycięży. Tak, jak broniliśmy Telewizji Trwam i Radia Maryja, będziemy teraz bronić o. Tadeusza Rydzyka CSsR.

RIRM/TV Trwam News

drukuj