fot. PAP/Tomasz Gzell

B. Zdrojewski zapowiedział start w wyborach na przewodniczącego PO

Senator Bogdan Zdrojewski zapowiedział, że wystartuje w wyborach na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Podkreślił, że podjął taką decyzję po rozmowach z członkami partii oraz jej zwolennikami.

Bogdan Zdrojewski uważa, że w PO panuje szeroki kryzys. W jego ocenie partia ma problemy z demokracją, przekazem, konsekwencją oraz empatią.

Decyzja senatora Bogdan Zdrojewskiego to dobra wiadomość dla popadającej w marazm Platformy – komentuje prof. Andrzej Gil, politolog.

– PO rzeczywiście przegrała wszystko, co mogła przegrać. Na dodatek przegrywa jeszcze z Lewicą. Wydaje się, że Lewica może zdystansować PO i stać się drugą siłą polityczną po PiS-ie, więc ta jedna z lekcji jest jak na razie trafna. Wydaje mi się, że to bardzo dobry przykład, jak zastosować taką demokrację w praktyce. Wydaje mi się, że wybory w tej chwili są dla PO dobre, bo może wyjdzie z marazmu, w który popadła – wskazuje prof. Andrzej Gil.

Deklarację o starcie w wyścigu o fotel przewodniczącego PO złożył dotychczasowy szef klubu Koalicji Obywatelskiej Borys Budka. Wybory wewnętrzne w PO mają zostać rozpisane 14 grudnia, a odbędą się na początku przyszłego roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl