PO krytykuje kandydata PiS na wiceprzewodniczącego PE

Posłowie Platformy Obywatelskiej krytykują kandydata Prawa i Sprawiedliwości na wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego, prof. Zdzisława Krasnodębskiego. Europoseł miałby zastąpić Ryszarda Czarneckiego, który został odwołany z tej funkcji na początku miesiąca.

Poseł PO Marcin Kierwiński na antenie Polskiego Radia powiedział, że jest nieprzekonany do kandydatury prof. Zdzisława Krasnodębskiego. Jak ocenił, profesor jest eurosceptykiem. Dodał, że ostateczną decyzję w sprawie głosowania europosłów PO podejmą gremia partyjne.

Europoseł Jadwiga Wiśniewska z Prawa i Sprawiedliwości uważa, że poseł Marcin Kierwiński swoją wypowiedzią obnażył intencje PO ws. głosowania w PE.

Wypowiedź posła Marcina Kierwińskiego jest nie tylko niesprawiedliwa, ale przede wszystkim małostkowa. Pokazuje po raz kolejny bowiem, że PO nie ma tak naprawę zamiaru popierać polskiego kandydata na stanowisko wiceprzewodniczącego PE. Ta zapowiedź jednocześnie sygnalizuje wewnętrzną niechęć PO dla kandydatów PiS, którzy w PE reprezentują realistyczny punkt widzenia, jeśli chodzi o Unię Europejską. Nie jesteśmy euroentuzjastami ani eurosceptykami. My jesteśmy eurorealistami – podkreśla Jadwiga Wiśniewska.

Głosowanie nad kandydaturą prof. Zdzisława Krasnodębskiego odbędzie się w najbliższy czwartek. Jutro miało odbyć się głosowanie wewnątrz grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

Kontrkandydatką europosła PiS Zdzisława Krasnodębskiego w staraniach o nominację grupy na stanowisko wiceszefa PE była Belgijska europoseł Helga Stevens. Dziś polityk wycofała swoją kandydaturę. [czytaj więcej] 

RIRM

drukuj