fot. flickr

Sąd: Wniosek PO dot. premiera nie podlega rozpoznaniu w trybie wyborczym

Po rozpoznaniu wniosku Platformy Obywatelskiej sąd uznał, że nie podlega on rozpoznaniu w trybie wyborczym – poinformowała dziś PAP sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie Sylwia Urbańska. Chodzi o złożony we wtorek przez PO pozew wobec premiera Mateusza Morawieckiego.

Politycy PO we wtorek złożyli w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew w trybie wyborczym przeciwko premierowi. Chodziło o słowa, które premier wypowiedział podczas sobotniego spotkania z mieszkańcami Świebodzina (woj. lubuskie). Zarzucił wówczas koalicji PO-PSL, że wbrew deklaracjom liderów tych partii, w czasie jej rządów, nie budowano dróg i mostów.

„Żeby nie być gołosłownym, powiem tak: nasi poprzednicy (…) przez osiem lat wydali 5 mld zł na drogi lokalne. To jest tyle, ile my wydajemy w ciągu jednego do półtora roku, porównajcie sobie” – mówił premier, nawiązując do zapowiadanego uruchomienia Funduszu Dróg Lokalnych.

„Po rozpoznaniu wniosku, sąd uznał, że nie podlega on rozpoznaniu w trybie wyborczym” – powiedziała PAP sędzia Sądu Okręgowego Sylwia Urbańska.

PAP/RIRM/TV Trwam News

drukuj