KE bez decyzji ws. skierowania skargi przeciw Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE

Mimo nieoficjalnych zapowiedzi Komisja Europejska nie podjęła w środę decyzji o skierowaniu skargi przeciw Polsce do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w związku z przepisami dotyczącymi Sądu Najwyższego.

„Kolegium nie podjęło żadnych decyzji w obszarze naruszenia prawa UE” – oświadczył na konferencji prasowej w Brukseli rzecznik KE Alexander Winterstein.

W poniedziałek Komisja oficjalnie zapowiedziała, że na środowym posiedzeniu kolegium komisarzy zostaną podjęte dwie decyzje dotyczące naruszenia prawa. Jedna z nich – jak podawały źródła w Brukseli – miała dotyczyć skierowaniu sprawy przeciw Polsce do Trybunału.

Według źródeł PAP Komisja dyskutowała o sytuacji w Polsce, ale nie zdecydowała się na podjęcie decyzji. KE nie wyjaśniła, czy propozycje wiceszefa Fransa Timmermansa, by pójść dalej ze procedurą zostały odrzucone.

„Decyzja zostanie podjęta, jak nadejdzie na to czas, wówczas będziemy informować o tej sprawie” – przekazało źródło PAP z KE.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl