fot. TT/Monika Zybajło

W Jarocinie odsłonięto pomnik prof. Jana Szyszko

Był wybitnym naukowcem i wzorem polityka, który zawsze służył Polsce i Polakom – podkreślił burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki, podczas uroczystości odsłonięcia pomnika prof. Jana Szyszko. Odsłonięcie rzeźby odbyło się w poniedziałek.

Śp. prof. Jan Szyszko wielokrotnie powtarzał: „Jest nauka, jest prawo i jest dziesięć przykazań Bożych”.

– Mówił, że jak się według tego postępuje, to zawsze podjęte decyzje okażą się słuszne – wspominała żona prof. Jana Szyszko, Krystyna.

Decyzje zmarłego ministra często poddawane były ostrej krytyce. On jednak twardo stawał w obronie Polski i jej interesów. Dbał o przyrodę, dbał o lasy.

– To była wielka postać polskiej polityki, polskiego leśnictwa i spraw związanych z polityką klimatyczną, która w obecnych czasach jest tak bardzo ważna i istotna – wskazał doradca prezydenta RP, Paweł Sałek.

W poniedziałek w Jarocinie odsłonięty został jego pomnik.

– Odsłaniamy pomnik człowieka, który był wybitnym naukowcem, nauczycielem, wielokrotnym ministrem w rządzie RP; wzorem polityka, który zawsze służył Polsce i Polakom, zawsze stawiając dobro Ojczyzny, jej obywateli na pierwszym miejscu – zaznaczył burmistrz miasta, Adam Pawlicki.

Jarocin od lat inwestuje w ochronę środowiska. Teraz – jako pierwsze miasto w Polsce – jest na etapie likwidacji oczyszczalni ścieków. W jej miejsce uruchomiony zostanie zakład odzysku surowców ze ścieków komunalnych i przemysłowych. Jak zaznaczył burmistrz miasta, ostatecznie zakończy to zrzut jakichkolwiek ścieków czy odpadów do środowiska.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl