Prof. Jan Szyszko zainauguruje 52. Seminarium Naukowe na temat Globalnych Zagrożeń

Z udziałem naukowców z 29 krajów, w tym między innymi byłego polskiego ministra środowiska prof. Jana Szyszko, w Erice na Sycylii oficjalnie rozpocznie się dziś 52. Seminarium Naukowe na temat Globalnych Zagrożeń. Wydarzenie organizuje Światowa Federacja Naukowców.

Podczas kilkudniowego seminarium mowa będzie między innymi o klimacie, katastrofach i zanieczyszczeniach środowiska, kryzysie wodnym czy rozwojowi energetyki jądrowej. W trakcie wydarzenia przewidziano łącznie 14 sesji. Pierwszą otworzy poseł PiS i były minister środowiska – prof. Jan Szyszko. Polityk wygłosi referat na temat roli nauki i etyki w jednoczącej się Europie na przykładzie Białowieży i polityki klimatycznej.

– Polskę spotkało duże wyróżnienie, również moją osobę. Reprezentuję Sejm RP na pierwszej sesji, a mianowicie w sprawach związanych z zagrożeniami świata i fizycznymi barierami tego zagrożenia. Mój referat będzie dotyczył tego, czy nauka i etyka jest potrzebna w perspektywie zrównoważonego rozwoju na przykładzie UE – zapowiedział prof. Jan Szyszko.

52. Seminarium Naukowe na temat Globalnych Zagrożeń potrwa do piątku. Organizująca je Światowa Federacja Naukowców skupia ponad 10 tys. uczonych z całego świata, w tym 130 noblistów.

RIRM

drukuj