Sąd rozpatrzy zażalenie poseł Anny Sobeckiej

Sąd Okręgowy w Toruniu rozpatrzy dziś apelację poseł Anny Sobeckiej ws. grzywny zasądzonej o. Tadeuszowi Rydzykowi CSsR, Dyrektorowi Radia Maryja, na której zapłatę posłanka wyłożyła pieniądze.

Sąd Rejonowy w Toruniu uznał to za czyn o znacznym stopniu szkodliwości społecznej i ukarał posłankę grzywną w wysokości 3,5 tys. zł

Wcześniej sąd uznał za nielegalną zbiórkę pieniędzy przeprowadzoną przez Radio Maryja m.in. na działalność stacji oraz WSKSiM i nałożył na o. Tadeusza Rydzyka CSsR grzywnę.

Poseł Anna Sobecka konsekwentnie podkreśla, że cała sprawa od początku jej trwania aż do obecnego momentu jest na zlecenie polityczne, dlatego złożyła apelację.

-Odwołałam się od wyroku Sądu Rejonowego, który stwierdził iż popełniłam wykroczenie tym właśnie użyczeniem. Zasądzono karę grzywny w wysokości 3,5 tysiąca złotych – koszty sądowe i przepadek całej grzywny, która wpłynęła na poczet zasądzonej Ojcu Dyrektorowi Radia Maryja grzywny. Całą sprawę oczywiście traktuję jako na zamówienie polityczne – powiedziała poseł Anna Sobecka.

Rozprawa w sądzie okręgowym w Toruniu rozpocznie się o godz. 11:00.

RIRM

drukuj