fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

Dyrektor Radia Maryja o sytuacji w Polsce w związku z koronawirusem: Trzeba słuchać tych, którzy znają się na tych sprawach i chcą nam pomóc

o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja apeluje o modlitwę oraz zastosowanie się do zaleceń służb sanitarnych w związku z koronawirusem.

Dyrektor katolickiej rozgłośni zwrócił się o modlitwę w intencji oddalenia pandemii. O. Tadeusz Rydzyk CSsR podkreślił, że sytuacja jest poważna. Zaapelował o stosowanie się do zaleceń rządu między innymi dotyczących przestrzegania zasad higieny oraz pozostania w domach.

Władze podkreślają, że uczniowie i studenci nie powinny traktować dwutygodniowej przerwy jak wakacji.

– Nasza modlitwa wypływa z wiary. Ufamy Panu Bogu, ale nie komplikujmy Mu sytuacji przez nierozumne zachowanie. Nie może być tu żadnych spryciarzy i cwaniactwa. Bardzo o to prosimy. Zachowujmy także odległość w kościele. Trzeba słuchać tych, którzy znają się na tych sprawach i chcą nam pomóc, żebyśmy z tego jak najszybciej wyszli – wskazał.

W naszym kraju odnotowano już jeden przypadek śmiertelny. Codziennie spływają informacje o kolejny osobach zarażonych.

Rząd wprowadził szereg działań mających na celu usprawnienia funkcjonowania państwa. Zapadła decyzja o zamknięciu szkół i uczelni wyższych a także instytucji kultury. Przygotowywane są także szpitale zakaźne.

RIRM

drukuj