fot. Marek Borawski / Nasz Dziennik

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP staje w obronie dyrektora Radia Maryja

Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polski staje w obronie dyrektora Radia Maryja. Dyrektor dr Jolanta Hajdasz – w odpowiedzi na wulgarną manifestację środowisk feministycznych – wskazuje, że publiczne poniżanie nie ma nic wspólnego z wolnością słowa.

Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy dr Jolanta Hajdasz tłumaczy, że w trakcie manifestacji środowisk feministycznych pod hasłem „Chryja 2” zostali znieważeni kapłani, w tym dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR. Podczas pikiety w wulgarny sposób odstawiano scenki obyczajowe – czytamy w oświadczeniu.

„Takie działania niszczą i w niepodważalny sposób naruszają zasadę wolności słowa, ponieważ jej elementem jest zawsze szacunek i tolerancja dla innych oraz poszanowanie ludzkiej godności. Dla osób pracujących w mediach tego typu prowokacje są przy tym wyjątkowo dokuczliwe, ponieważ podważają ich wiarygodność oraz autorytet i zaufanie wśród odbiorców mediów” – czytamy w oświadczeniu. dr Jolanty Hajdasz, dyrektor CMWP SDP.

Centrum Monitoringu Wolności Prasy podkreśla, że publiczne poniżanie, szyderstwa i prowokacyjne próby uderzania w ludzi mediów psują debatę publiczną oraz zagrażają wolności słowa. W oświadczeniu pada apel do władz i organizacji publicznych o podjęcie działań przeciwstawiających się brutalnym atakom na ludzi mediów.

TV Trwam News/RIRM

drukuj