fot. Tomasz Strąg

O. dr T. Rydzyk CSsR: Poważnie wątpię, czy tak zwana prawica chce pchnąć naprzód projekt lepiej chroniący ludzkie życie

Poważnie wątpię, czy tak zwana prawica chce pchnąć naprzód projekt lepiej chroniący ludzkie życie. […] Jeśli chcieliby to zrobić, to zrobiliby to już dawno – mówił na antenie Telewizji Trwam o. Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor Radia Maryja.

Minęło pół roku od wyborów parlamentarnych. Cały ten okres obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję” przeleżał w Sejmie. Procedowany był dopiero wtedy, gdy zmuszało już do tego prawo. Trafił do komisji.

– Wątpię, czy tak zwana prawica chce naprawdę tę sprawę posunąć do przodu. Poważnie wątpię, bo to już nie pierwszy raz – mówił założyciel i dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Pod obywatelską inicjatywą „Zatrzymaj aborcję” zebrano blisko milion podpisów. Projekt ma wykreślić z tzw. kompromisu aborcyjnego przesłankę, która do tej pory pozwalała m.in. na zabijanie dzieci z zespołem Downa.

– Pan Bóg upomina się, zwłaszcza o tych najbardziej bezbronnych, o tych, którzy nie potrafią się bronić czy to będą dzieci, czy starsi – powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk.

Dyrektor Radia Maryja – na antenie Telewizji Trwam – wyraził swoje obawy co do przyszłości projektu chroniącego lepiej ludzkie życie.

– Odnoszę wrażenie, że nie ma takiej woli generalnie. Tak to widzę, tak odbieram. I bardzo wielu tak to odbiera. Nie wiem na pewno, jeżeli by chciano to zrobić, to by już dawno, by to zrobili – oznajmił Dyrektor Radia Maryja.

Dyrektor Radia Maryja podkreślał, że z Panem Bogiem nie można sobie zagrywać. Dodał, że Bóg błogosławi tym, którzy są razem z Nim. Przypomniał, że temat obrony życia i rodziny, powinny podejmować także media publiczne. Utrzymywane zresztą z naszych podatków. O. Tadeusz Rydzyk CSsR postawił pytanie o to, jaka jest Telewizja Publiczna.

– Czy ona jest prorodzinna? Czy ona wychowuje do miłości prawdziwej, do rodziny, czy to jest tylko hedonizm i zabawiać tych ludzi – podsumował założyciel i dyrektor Radia Maryja.

Słowa dyrektora Radia Maryja padły w programie „Rozmowy niedokończone”, którego gościem był poseł prof. Przemysław Czarnek. W odpowiedzi polityk przekonywał, że podjęta została próba poszukiwania stabilnej większości za życiem wewnątrz obozu Zjednoczonej Prawicy. Prawdziwą weryfikację tych słów przyniesie jednak dopiero praca w sejmowych komisjach.

 

TV Trwam News

drukuj