fot. Robert Sobkowicz/Nasz Dziennik

O. dr T. Rydzyk CSsR: W czasie epidemii koronawirusa i zamkniętych szkół nie zaniedbujmy edukacji religijnej naszych dzieci

W czasie epidemii koronawirusa i zamkniętych szkół nie zaniedbujmy edukacji religijnej naszych dzieci – apeluje ojciec dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

Od poniedziałku poluźnione zostaną niektóre restrykcje, m.in. te związane z uczestnictwem w Mszach Świętych.

Do tej pory we Mszach św. i nabożeństwach mogło brać udział zaledwie 5 osób. Od poniedziałku w liturgiach będzie mogła uczestniczyć jedna osoba na 15 metrów kwadratowych. To element otwierania państwa.

Dzięki poluźnieniu zasad, będzie mogła być otwarta działająca przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu księgarnia. Będzie ona czynna od godz. 9.00 do 18.00. Do skorzystania z oferty księgarni zachęca założyciel Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Zapraszamy do otwartej księgarni. Teraz z religią, z katechezą jest gorzej, bo nie ma jej w szkole. Rodzice weźcie książkę, katechizm, Kompendium Katechizmu Kościoła Katolickiego zależy kto, w jakim jest wieku. Wychodzimy naprzeciw. Popatrzeć i pomóc dziecku, żeby tego nie zlekceważyć – podkreślił Dyrektor Radia Maryja.     

www.Splendor24.pl to adres księgarni Fundacji Nasza Przyszłość.

Publikacje można kupić również dzwoniąc pod numery: 94-373-11-60 lub 94-373-11-61.

Jednocześnie media katolickie – Radio Maryja i TV Trwam – nadal będą pomagać wiernym w kultywowaniu wiary transmitując codziennie Msze Święte i nabożeństwa. [zobacz więcej]

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj