fot. twitter.com/PremierRP

Premier M. Morawiecki: Proszę, byśmy nie rozluźniali dyscypliny; do zwycięstwa wciąż daleka droga

Proszę o to, byśmy nie rozluźniali dyscypliny, bo do zwycięstwa wciąż daleka droga, ale ono nadejdzie. Głęboko w to wierzę – napisał w piątek na Facebooku premier Mateusz Morawiecki, dziękując Polakom za to, że pozostają w domach w czasie epidemii koronawirusa.

Szef rządu pod swoim wpisem zamieścił zdjęcia wykonane w Warszawie, na której widać puste ulice, aleje i place stolicy.

„Tak wyglądała stolica naszego państwa w ciągu ostatnich kilku dni. Warszawa – na co dzień wielkie, europejskie, tętniące życiem miasto, które jest wizytówką naszego sukcesu gospodarczego – zamarła. Ale tym razem te puste ulice stały się czymś więcej. Symbolem polskiej woli walki, odpowiedzialności obywatelskiej, dyscypliny i nadziei. Wiary, że choć przed nami trudny czas, i do końca nie wiemy, co przyniesie kolejny dzień, to jednak jako społeczeństwo walczymy z całych sił o lepsze jutro dla naszych rodzin” – napisał szef rządu.

Premier poinformował również o zakończeniu piątkowego posiedzenia gospodarczego sztabu kryzysowego.

„Polski rząd również walczy z całych sił o to, by ulice wszystkich polskich miast, miasteczek i wsi ponownie zapełniły się ludźmi, a zamknięte firmy z powrotem otworzyły się na klientów. Dziś czeka nas jeszcze praca do późna w nocy, bo najważniejsza ustawa o tarczy antykryzysowej wciąż jest procedowana w Sejmie Rzeczypospolitej Polskiej. Ale nie spoczniemy dopóki nie zostanie przyjęta, bo w walce z kryzysem liczy się każda godzina” – czytamy we wpisie premiera Morawieckiego.

Szef rządu podziękował wszystkim Polakom za to, że zostają w domu w czasie panującej epidemii.

„Wasza postawa napawa mnie dumą i daje siłę do walki. Proszę o to, byśmy nie rozluźniali dyscypliny, bo do zwycięstwa wciąż daleka droga. Ale ono nadejdzie. Głęboko w to wierzę i będę ciężko pracował, by przeprowadzić Polskę przez to wielkie pokoleniowe wyzwanie” – napisał premiera Mateusz Morawiecki.

PAP

drukuj