fot. PAP/EPA

Ojciec Święty podczas modlitwy o ustanie pandemii: Przekażmy Jezusowi nasze lęki, by to On je pokonał

Przekażmy Jezusowi nasze lęki, by to On je pokonał – mówił Ojciec Święty Franciszek, który modlił się dziś na Placu Świętego Piotra o ustanie pandemii koronawirusa. Papież pamiętał o chorych, o służbie zdrowia, o wszystkich, którzy dziś żyją w strachu.

Pusty Plac Świętego Piotra. Papież Franciszek adorował krzyż. Modlił się przed Najświętszym Sakramentem o zakończenie pandemii.

– Boże Wszechmogący i Miłosierny, spojrzyj na naszą bolesną sytuację, umocnij swoje dzieci i otwórz nasze serca na nadzieję, abyśmy spotkali się z Tobą, naszym Ojcem – mówił Ojciec Święty.

Papież porównywał pandemię koronawirusa do obrazu z Ewangelii. Uczniowie płynęli z Jezusem, gdy pojawiła się burza. Biskup Rzymu tłumaczył, że wszyscy jesteśmy w tej łodzi i zostaliśmy zaproszeni, by wiosłować wspólnie. My wszyscy wołamy dziś, że giniemy – podkreślił Biskup Rzymu.

– Burza odsłania naszą bezradność. Pokazuje nam, jak uśpiliśmy i porzuciliśmy to, co karmi, podtrzymuje, daje siłę naszemu życiu i naszej wspólnocie – powiedział Papież Franciszek.

Modlił się słowami: „Błagamy Cię, zbudź się Panie”.

– Początkiem wiary jest świadomość, że potrzebujemy zbawienia. Nie jesteśmy samowystarczalni. Sami toniemy. Potrzebujemy Pana. Zaprośmy Jezusa do łodzi naszego życia. Przekażmy mu nasze lęki, aby On jest pokonał. Z nim na pokładzie nie dojdzie do katastrofy. Boża moc polega na skierowaniu ku dobru wszystkiego, co nam się przytrafia, także rzeczy złych – zaznaczył Ojciec Święty.

Przed Bazyliką św. Piotra wystawiony był obraz Maryi – Ocalenie Ludu Rzymskiego oraz krzyż z kościoła św. Marcelego. To przed tymi wizerunkami rzymianie modlili się o ustanie epidemii i zostali wysłuchani. Papież adorował krzyż, modlił się przed Najświętszym Sakramentem. Udzielił wiernym błogosławieństwa „Urbi et Orbi”.

Z kolei na Jasnej Górze, przy obrazie Matki Bożej Polacy gromadzili się zawsze w sytuacji zagrożenia. Jestem, pamiętam, czuwam – to wołanie do Matki Bożej, która nigdy nie zawiodła. Matki, z którą nierozerwalnie związała się Polska i Polacy.

– Wspomnijmy tylko Twoje macierzyńskie pośrednictwo Maryjo w dwóch zwycięstwach zbrojnych: wiktorii wiedeńskiej, z królem Janem III Sobieskim i 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej – mówił wczoraj w trakcie Apelu Jasnogórskiego ks. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Przed Cudownym Obrazem Matki Bożej modlił się prezydent Andrzej Duda. [czytaj więcej]

– Ty wiesz Maryjo, że dziś tej nadziei nam wszystkim potrzeba – podkreślił ks. abp Wacław Depo.

W trakcie modlitwy prezydent przekazał różaniec dla Sanktuarium na Jasnej Górze. Ta modlitwa, czwartkowa, była zawierzeniem Polski i Polaków Maryi.

TV Trwam News

drukuj