Papież: gest jałmużny powinien widzieć tylko Bóg

Ojciec Święty Franciszek, podczas nadzwyczajnej audiencji ogólnej związanej z Jubileuszem Miłosierdzia, mówił o znaczeniu jałmużny. Papież spotkał się dziś z wiernymi na Placu Św. Piotra.

Biskup Rzymu w katechezie apelował, abyśmy nie dawali jałmużny po to, by być chwalonymi i podziwianymi przez ludzi z powodu naszej hojności. Podkreślił też, że jałmużna powinna być gestem miłości i uwagi skupionej na tych, którzy zbliżają się do nas – gestem dokonanym w ukryciu, który widzi tylko Bóg.

Papież pozdrowił też pielgrzymów, w tym Polaków.

– Witam pielgrzymów polskich! Pozdrawiam także waszych rodaków w Polsce i za granicą. Przechodząc przez Święte Drzwi bazylik papieskich w Rzymie i Drzwi Miłosierdzia otwarte w waszych diecezjach, wypraszajcie łaskę jubileuszowego odpustu dla siebie samych, waszych bliskich i zmarłych. Mogą go uzyskać także ci, którzy pełnią uczynki miłosierdzia, chorzy, starsi niewychodzący z domu, więźniowie. Korzystajmy z daru Miłosierdzia. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus – powiedział papież Franciszek.

W audiencji uczestniczyli m.in. pielgrzymi z parafii Narodzenia Najświętszej Marii Panny Królowej Polskiego Morza w Swarzewie, pielgrzymi z parafii katedralnej pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika oraz św. Wacława Męczennika w Świdnicy.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl