fot. PAP/EPA

Papież Franciszek podziękował władzom i mieszkańcom Kolumbii za modlitwę i spotkanie

Papież Franciszek wspominał dziś podróż apostolską do Kolumbii. Podczas cotygodniowej audiencji generalnej Ojciec Święty podziękował władzom tego kraju oraz wszystkim wiernym za wspólną modlitwę i spotkanie.

Biskup Rzymu powiedział, że w sposób szczególny odczuł podczas tej podróży więź kontynuacji z dwoma papieżami, którzy wcześniej odwiedzili ten kraj: bł. Paweł VI i św. Jan Paweł II.  Jest to kontynuacja – jak dodał – mocno ożywiana przez Ducha Świętego, który kieruje krokami ludu Bożego na drogach dziejów.

Ojciec Święty zwrócił uwagę na proces pojednania, który przeżywa Kolumbia, aby wyjść z półwiecza wojny domowej. Zły chciał podzielić lud i niszczyć dzieło Boże – tłumaczył papież. Jednak miłość Chrystusa jest silniejsza od grzechu – dodał.

Kolumbia, jak większość krajów Ameryki Łacińskiej, jest krajem o bardzo silnych korzeniach chrześcijańskich. O ile faktem czyni jeszcze bardziej przenikliwym ból z powodu tragedii wojny, która ten kraj rozdarła, to jednocześnie stanowi on gwarancję pokoju oraz silny fundament jego odbudowy, siłę napędową jego niezwyciężonej nadziei. To oczywiste, że zły chciał podzielić lud, aby zniszczyć dzieło Boże, ale równie oczywiste jest to, że miłość Chrystusa, Jego nieskończone miłosierdzie jest silniejsze od grzechu i śmierci – mówił Ojciec Święty.

Na zakończenie papież pozdrowił pielgrzymów. Zwrócił się również do Polaków.

– Pozdrawiam pielgrzymów z Polski i dziękuję za modlitewne wsparcie mojej podróży apostolskiej do Kolumbii. Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, które jutro będziemy obchodzili, przypomina nam, że droga do świętości prowadzi przez krzyż. W tej perspektywie powinniśmy postrzegać każde cierpienie, chorobę, niesprawiedliwość, ubóstwo, niepowodzenia. Niech krzyż będzie dla nas źródłem oczyszczenia życia mocy Ducha. Niosąc z Chrystusem nasze codzienne krzyże i trudności uczmy się od Niego umiejętności zrozumienia i przyjmowania woli Bożej. Z serca wam błogosławię – powiedział papież Franciszek.

Transmisję z Watykanu przeprowadziła TV Trwam. Fragment audiencji można było wysłuchać także na antenie Radia Maryja.

RIRM

drukuj