fot. Monika Bilska

Polska znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, przeważająca część Europy znajdzie się w zasięgu rozległego obszaru podwyższonego ciśnienia. Południowy wschód Europy oraz północne krańce Skandynawii znajdą się w zasięgu niżów z ośrodkami nad Morzem Śródziemnym oraz Barentsa. Polska znajdzie się w obszarze podwyższonego ciśnienia, w powietrzu kontynentalnym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Po południu na Podhalu oraz w Tatrach przelotne opady deszczu, a wysoko w górach opady śniegu, możliwa burza. Rano na południowym zachodzie możliwa lokalna mgła ograniczająca widzialność do 400 m. Temperatura maksymalna od 13 st. C do 16 st. C, nad morzem od 7 st. C do 12 st. C, na Podhalu około 10 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich skręcający na kierunki północne.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, w północnej połowie kraju wzrastające stopniowo do dużego. Na Podhalu i w Tatrach wieczorem zachmurzenie duże i możliwe zanikające przelotne opady deszczu, a wysoko w górach śniegu. Nad ranem na północny przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0 st. C do 3 st. C, chłodniej w rejonach podgórskich Karpat około -2 st. C. Lokalnie na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich temperatura przy gruncie około -2 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad ranem na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, z kierunków północnych.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, przechodzące od północy kraju w opady śniegu. W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w Sudetach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej do 8 cm. Temperatura maksymalna na krańcach północnych kraju od 2 st. C do 5 st. C, w centrum i na zachodzie około 7 st. C, na południowym wschodzie od 10 st. C do 14 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, nad morzem miejscami silny, w porywach do 70 km/h, z kierunków północnych. W Tatrach wiatr w porywach do 65 km/h, w Sudetach do 90 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 15 st. C. Wiatr słaby, przed południem wschodni, potem zmienny. W nocy zachmurzenie małe, nad ranem umiarkowane. Temperatura minimalna około 2 st. C. Wiatr słaby, zmienny z przewagą północno-zachodniego. W niedzielę w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane, od godzin południowych wzrastające do dużego. Po południu przelotne opady deszczu, wieczorem przechodzące w deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna 8 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i północny.

PAP

drukuj