fot. Paweł Palembas

Mroźna niedziela w całej Polsce

Jak informuje IMGW, Europa północna, częściowo zachodnia oraz rejon Półwyspu Apenińskiego znajdują się w zasięgu niżów znad Morza Norweskiego i Morza Tyrreńskiego. Pozostałe obszary kontynentu są pod wpływem wyżów z centrum nad Rosją i w rejonie Półwyspu Iberyjskiego.

Polska jest w zasięgu zatoki niskiego ciśnienia związanej z niżem znad Morza Norweskiego, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód kraju frontu atmosferycznego. Wschodnia część Polski pozostanie w mroźnej arktycznej masie powietrza, nad pozostały obszar kraju za frontem będzie napływać polarna morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie spadać.

W niedzielę zachmurzenie przeważnie duże. Miejscami, głównie na zachodzie kraju, opady deszczu. Na krańcach wschodnich początkowo lokalnie słaby śnieg lub marznący deszcz powodujący gołoledź oraz mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od -2 st. na krańcach wschodnich, około 2 st. w centrum, do 6 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, południowy i południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj