fot. flickr.com

Na północy kraju przelotne opady deszczu i burze

Jak informuje IMGW, Grecja, Skandynawia, Wyspy Brytyjskie, Kraje Beneluksu, północna Francja i Hiszpania oraz północna Rosja będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się pod wpływem rozległego wyżu znad Ukrainy. W ciągu dnia przeważający obszar Polski będzie w słabym klinie związanym z wyżem znad Węgier i Morza Czarnego.

Tylko północny wschód kraju będzie na skraju płytkiego niżu z ośrodkiem w rejonie Łotwy, w strefie frontu atmosferycznego. Z południowego zachodu zacznie napływać ciepła, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie wyniesie 1007 hPa i będzie spadało.

W piątek w północno-wschodniej połowie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, na północy miejscami burze.

Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 12 st., 15 st. na północnym wschodzie do 19 st. w centrum i 22 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonie Sudetów oraz na północnym wschodzie okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z piątku na sobotę przeważnie zachmurzenie małe, na północy kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Na krańcach północnych i północno-wschodnich początkowo miejscami przelotne opady deszczu. Na północnym wschodzie kraju oraz na wybrzeżu nad ranem lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna przeważnie od 6 st. do 9 st., tylko na krańcach południowych miejscami 4 st., 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane. Rano na północnym wschodzie lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na północnym zachodzie po południu wzrost zachmurzenia do dużego i wieczorem możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 st. miejscami na wschodnim wybrzeżu do 19 st. w centrum i 23 st. na południu.

Wiatr słaby i umiarkowany, na południu i wschodzie miejscami porywisty, południowy i południowo-zachodni.

W Warszawie w piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

W sobotę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj