fot. PAP/Leszek Szymański

Kolejny deszczowy dzień nad Polską

Jak informuje IMGW, Polska będzie na skraju niżu znad Skandynawii, z południa na północ zacznie przemieszczać się pofalowany front atmosferyczny. Na północy i zachodzie zalegać będzie chłodniejsze wilgotne powietrze polarne morskie, nad pozostały obszar z południa napływać zacznie powietrze ciepłe i wilgotne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie powoli rosło.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a na południowym wschodzie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 16 st. C do 20 st. C na zachodzie, północy i w rejonach podgórskich Karpat oraz od 21 st. C do 25 st. C na pozostałym obszarze kraju. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu początkowo dość silny i silny, w całym kraju porywisty, południowy i południowo-zachodni. Na wybrzeżu porywy wiatru do 65 km/h, stopniowo słabnące; w górach porywy do 70 km/h, a w czasie burz do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże z przelotnymi opadami deszczu. Miejscami na wschodzie i południu burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz – do 20 mm. Temperatura minimalna od 10 st. C do 15 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

PAP

drukuj