fot. PAP

Prognoza pogody

Jak informuje IMGW nad Europą dominują niże, jedynie krańce wschodnie i południowo-zachodnie kontynentu są pod wpływem wyżów. Polska jest pod wpływem rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Niemcami, Włochami i Bałkanami, w ciepłym i wilgotnym powietrzu polarno-morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie powoli rosło. W poniedziałek na Pomorzu, Warmii, Mazurach i Suwalszczyźnie zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie umiarkowane i duże.

Miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. W czasie burz wysokość opadu do 25 mm. Temperatura maksymalna od 17 do 22 st C, jedynie nad samym morzem chłodniej, od 14 do 17 st C. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, północno-wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h. W nocy w północnej połowie kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe.

Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże oraz miejscami zanikające przelotne opady deszczu, a początkowo także burze. W drugiej połowie nocy w południowej połowie kraju miejscami rozpogodzenia i mgły, które lokalnie mogą ograniczać widzialność do 100 m. Temperatura minimalna: w północnej połowie kraju i w kotlinach górskich od 5 do 8 st C, na pozostałym obszarze od 8 do 10 st C.

Wiatr słaby, jedynie w czasie burz silniejszy i porywisty, północno-wschodni. We wtorek w północnej połowie kraju zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, rano miejscami rozpogodzenia i mgły ograniczające widzialność do 100 m. Miejscami, głównie na Śląsku i w Małopolsce przelotne opady deszczu i burze. W czasie burz wysokość opadu do 15 mm.

Temperatura maksymalna od 18 do 23 st C, jedynie nad samym morzem chłodniej, od 14 do 18 st C. Wiatr słaby, północno-wschodni i wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h. W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu. Możliwa burza. Temperatura maksymalna 19 st C.

Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burzy porywisty, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie pogodnie. Temperatura minimalna 9 st C. Wiatr słaby, północno-wschodni. We wtorek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 21 st C. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni.

PAP

drukuj