Będzie napływać chłodniejsze powietrze

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Jedynie Europa centralna oraz częściowo zachodnia, znajdować się będzie pod wpływem słabego wyżu. Pogodę w Polsce kształtować będzie ten wyż. Jedynie na krańcach południowowschodnich kraju zaznaczać się będzie wpływ falującego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływać będzie nieco chłodniejsze powietrze polarnomorskie.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, w Karpatach, na Pogórzu Karpackim oraz na północnym zachodzie umiarkowane i duże. Na północnym zachodzie miejscami słaby deszcz. W Karpatach i na Pogórzu Karpackim gdzieniegdzie przelotny deszcz lub burza, możliwy grad, prognozowana wysokość opadów burzowych do 30 mm. Temperatura maksymalna od 20 st., 22 st. na północy, w centrum około 27 st., do 29 st. na południu. Wiatr słaby, zmienny, w rejonach burz porywy wiatru do 80 km/h. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadać.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, początkowo na północnym wschodzie i w centrum rozpogodzenia. Okresami opady deszczu, jedynie na północnym wschodzie bez opadów. Na Dolnym Śląsku miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 20 mm. Temperatura minimalna od 11 st. na północnym wschodzie, 18 st. w centrum, do 20 st. na Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny z kierunków wschodnich. Podczas burz porywy wiatru do 80 km/h.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże, przelotne opady deszczu i burze, miejscami z gradem. Prognozowana wysokość opadów burzowych do 30 mm, a na Śląsku do 50 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. na Pomorzu, w centrum 30 st., do 34 st. na południowym wschodzie. Nad morzem od 21 st. do 25 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków południowych. Podczas burz wiatr silny, w porywach do 90 km/h, a na południowym zachodzie do 110 km/h.

W piątek w Warszawie zachmurzenie małe, okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Temperatura minimalna 18 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni. W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z opadami gradu. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna 29 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowy. W czasie burz porywy wiatru do 90 km/h.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl