fot. PAP

Polska będzie pod wpływem wyżu

Jak informuje IMGW, Europa północna oraz Wyspy Brytyjskie znajdą się w zasięgu niżu znad Morza Norweskiego. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę nadal kształtować będzie rozległy wyż znad Rosji. Polska będzie pod wpływem tego wyżu, w polarno-kontynentalnej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie się wahać.

W środę zachmurzenie małe, tylko rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m. Po południu na krańcach północno-zachodnich wzrost zachmurzenie do dużego i możliwe słabe opady deszczu. Temp. maks. od 6 st., 9 st. w Małopolsce do 13 st. miejscami na Dolnym Śląsku i na krańcach zachodnich. Wiatr przeważnie słaby, południowy, jedynie na krańcach północnych umiarkowany, południowy i południowo-zachodni.

W nocy ze środy na czwartek w centrum i na południu zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenia umiarkowane i duże. Na północnym zachodzie okresami opady słabego deszczu lub mżawki. Miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temp. min. od -4 st. na południowym wschodzie do 6 st. na północnym zachodzie. Wiatr słaby, południowy i południowo-zachodni, jedynie na Pomorzu i wybrzeżu umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Na południu rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Od Ziemi Lubuskiej, Dolnego Śląska i Opolszczyzny przez centrum kraju po Mazury i Podlasie okresami opady słabego deszczu lub mżawki. Temp. maks. od 7 st. do 11 st., jedynie na wybrzeżu 11 st., 12 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W Warszawie w środę zachmurzenie małe. Temp. maks. 11 st. Wiatr słaby, południowy. W nocy zachmurzenie małe. Temp. min. -1 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, wzrastające do dużego. Możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Temp. maks. 9 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP

drukuj