fot. PAP

PiS chce odwołania Niesiołowskiego

PiS chce odwołania Stefana Niesiołowskiego z funkcji szefa sejmowej Komisji Obrony Narodowej; złoży także wniosek do komisji etyki – zapowiedzieli politycy tej patii. Ma to związek z „haniebną” – jak mówią – wypowiedzią Niesiołowskiego pod adresem PiS.

Polityk PO w jednej ze stacji komentował spotkanie premier Ewy Kopacz z mieszkańcami Pasłęka, podczas którego padły okrzyki: „Hańba! Smoleńsk pamiętamy!”.

– Tym razem obraził Joannę Lichocką, mówiąc: „Joanna Lichocka i inne PiS-owskie śmieci”. To nieodpuszczalne, aby przewodniczący Komisji Obrony Narodowej (tak poważnej komisji w polskim Parlamencie) po raz kolejny używał takich słów, takiej mowy nienawiści, wprowadzał tego typu sformułowania do polskiej polityki. Dlatego apelujemy do premier Ewy Kopacz, aby raz na zawsze zrobiła porządek ze Stefanem Niesiołowskim, aby wreszcie odsunęła go na margines polskiej polityki. Premier Kopacz przepraszała już za ministra Sawickiego, który nazwał rolników frajerami, przepraszała za marszałka Sikorskiego. Czy teraz przeprosi za słowa Stefana Niesiołowskiego o PiS-owskich śmieciach? – pyta poseł Mariusz Antoni Kamiński.

PO nie widzi powodów do odwołania Niesiołowskiego z funkcji szefa Komisji Obrony Narodowej.

RIRM

drukuj