Już wkrótce pojawi się „Pakt dla obszarów wiejskich”

Rok po przejęciu władzy Prawo i Sprawiedliwość chwali się swoimi działaniami na rzecz Polskiej wsi i zapowiada kolejne kroki. Już niebawem powstanie „Pakt dla obszarów wiejskich”.

– Od roku, i to jest znak czasu, mamy gospodynię – mamy panią premier, która tak pięknie od roku walczy o Polskę. Chciałem jej w dniu, w którym otrzymała misję tworzenia rządu podziękować – dziękował wczoraj szefowej rządu w Wojniczu podczas zgromadzenia wsi polskiej prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Lider partii rządzącej podkreślał, że wieś jest potrzebna Polsce nie tylko, jako zaplecze żywnościowe i gospodarcze.

– Jest potrzebna także, jako rezerwuar wartości, tradycji, jako miejsce gdzie rodzi się najwięcej dzieci. Jako miejsce, które pozostaje opoką Polskości – powiedział Jarosław Kaczyński.

Premier Beata Szydło podkreśliła, że to właśnie jej rząd skierował polską wieś na drogę rozwoju.

– Przywracamy polskiej wsi polskie państwo. Przywracamy społecznościom lokalnym zlikwidowane przez rząd PO-PSL instytucje. Przywrócimy np. 150 posterunków Policji – zaznaczyła premier Beata Szydło.

Prawo i Sprawiedliwość spełniło jeden z podstawowych postulatów rolników dotyczący ochrony polskiej ziemi. Rząd pracuje także nad przygotowaniem Paktu dla obszarów wiejskich. Dokument ma być gotowy i wdrożony w przyszłym roku. Ma zawierać szczegółowy i wielowymiarowy plan rozwoju polskiej wsi. Trwają również prace nad ustawami dotyczącymi m.in. spółdzielni rolniczych oraz sprzedaży bezpośredniej produktów rolnych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl