fot. PAP/Jakub Kamiński

Pułtusk: Piknik patriotyczny z udziałem liderów PiS

Dziś w Pułtusku (Mazowieckie) Prawo i Sprawiedliwość organizuje piknik patriotyczny z udziałem prezesa ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego, premiera Mateusza Morawieckiego oraz wicepremier Beaty Szydło.

Rzecznik PiS Beata Mazurek informowała wcześniej, że piknik rozpocznie się o godz. 14.00. Planowane są wówczas wystąpienia Kaczyńskiego, Morawieckiego oraz Szydło. Następnie, o godz. 16.00 rozpocznie się koncert zespołu Bayer Full.

PiS zainaugurowało konwencje regionalne, które są elementem kampanii wyborczej do Parlamentu Europejskiego, na początku marca w Jasionce pod Rzeszowem. Wówczas zaprezentowano Europejską Deklarację Programową, pod którą podpisali się wszyscy liderzy list partii w poszczególnych okręgach.

Deklaracja zawiera 12 punktów: działania na rzecz powrotu UE do wartości, zabieganie o interesy polskich rolników, obronę prawa rodziców do wychowania dzieci, obronę równego traktowania polskich firm, wynegocjowanie korzystnego dla Polski unijnego budżetu. Znalazły się w niej też punkty dotyczące bezpiecznych granic Europy, niezależności energetycznej Europy, tej samej jakości produktów w całej Europie czy Europy równych szans.

W deklaracji zapisano też sprawiedliwą politykę klimatyczną Europy, zrównoważony rozwój jako podstawy silnej UE czy STOP nielegalnej imigracji.

W połowie kwietnia Beata Mazurek zapowiadała, że konwencje wyborcze PiS będą się odbywały do 18 maja, czyli ostatniego weekendu przed wyborami do Parlamentu Europejskiego.

„Ostatnia konwencja będzie konwencją podsumowującą to, co proponowaliśmy, co zrobiliśmy, jakie mamy plany na przyszłość” – mówiła Beata Mazurek.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. Polacy będą wybierać 52 europosłów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl