fot. flickr.com

Nie ma szans na poprawę pogody w weekend

Jak podaje IMGW, krańce zachodnie i wschodnie Europy znajdują się w zasięgu wyżów. Reszta kontynentu będzie pod wpływem niżów. Polska znajdzie się w obszarze obniżonego ciśnienia, na południu zaznaczać się będzie strefa falującego frontu atmosferycznego. Pozostaniemy w masie powietrza pochodzenia arktycznego, jedynie południowy wschód kraju znajdować się będzie w cieplejszym powietrzu polarnym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 992 hPa i nieznacznie spadnie.

W sobotę zachmurzenie duże, większe przejaśnienia w północnej połowie kraju. Okresami opady deszczu, które w południowej połowie Polski okresami będą o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana wysokość opadów miejscami do 15 mm, a w rejonach podgórskich Karpat do 20 mm. Na zachodzie kraju możliwe również opady deszczu ze śniegiem. Na wybrzeżu oraz na południu Lubelszczyzny i Podkarpaciu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 8 st. miejscami na Ziemi Lubuskiej i Podhalu, około 12 st. w centrum, do 15 st. na Opolszczyźnie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami w porywach do 55 km/h na południowym zachodzie, z kierunków południowych i zachodnich. W czasie burz wiatr porywisty.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże, na północnym zachodzie większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu, które w południowej połowie kraju będą okresami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana wysokość opadów miejscami do 20 mm, a w rejonach podgórskich Karpat do 25 mm. Na północy i zachodzie kraju oraz rejonach podgórskich miejscami opady deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. W zachodniej części wybrzeża możliwe burze. Temperatura minimalna od 0 st. na północy, około 4 st. w centrum, do 9 st. na południowym wschodzie. Na północy kraju możliwe lokalne spadki temperatury przy gruncie do -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na południowym zachodzie okresami w porywach do 55 km/h, z kierunków zachodnich. W czasie burz wiatr porywisty. W niedzielę zachmurzenie duże, na zachodzie i północy kraju większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu, na południowym wschodzie o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowana wysokość opadów miejscami do 15 mm. Na południowym zachodzie kraju i w rejonach podgórskich okresami opady deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Temperatura maksymalna od 7 st. miejscami na południu, około 10 st. w centrum, do 12 st. miejscami na północy i krańcach wschodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie porywisty, z kierunków północnych.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże, możliwe większe przejaśnienia. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy. W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże. Możliwe opady deszczu. Temperatura minimalna 5 st. Wiatr słaby, początkowo zmienny, później przechodzący na północny. W niedzielę zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl