fot. flickr.com

Możliwe opady w najbliższych dniach

Jak informuje IMGW, nad Europa dominują niże z ośrodkami nad Białorusią, południową Szwecją i północnym Atlantykiem. Niżom tym towarzyszą układy frontów atmosferycznych. Polska będzie w zasięgu niżu znad Białorusi. Z ośrodkiem tym związany będzie okludujący układ frontów atmosferycznych. Z zachodu napływać będzie ciepłe i wilgotne powietrze polarne, nad południem przejściowo zaznaczy się wilgotna i bardzo ciepła masa pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie rosło.

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, gdzieniegdzie burze. Rano na wschodzie możliwe silne burze z ulewami do 30 mm, w ciągu dnia w burzach możliwe lokalne opady do 15 mm, 20 mm, niewykluczone opady małego gradu. Temperatura maksymalna od 21 st. na Pogórzu Karpackim i na Suwalszczyźnie do 27 st. na Śląsku. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burz porywy wiatru na ogół do 70 km/h, jedynie rano w czasie burz na wschodzie możliwe porywy sięgające 80 km/h.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie na ogół małe lub umiarkowane, tylko na północy okresami duże i tam przelotne opady deszczu, a początkowo lokalne burze. Temperatura minimalna od 10 st. na Przedgórzu Sudeckim i 11 st. na Suwalszczyźnie do 17 st. na wybrzeżu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami porywisty, południowo-zachodni.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy i wschodzie popołudniowe okresowe wzrosty zachmurzenia do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu, na północnym wschodzie niewykluczone burze. Temperatura maksymalna od 19 st. na wybrzeżu i 21 st. na Suwalszczyźnie do 29 st. na Śląsku. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. Na wybrzeżu okresowe porywy wiatru do 55 km/h, w czasie burz na północnym wschodzie do 65 km/h.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Rano zanikające opady deszczu. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni. W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 15 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni. W piątek zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 25 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl