fot. twitter.com/BorysSzopa

Szefowa MRPiPS: wnioskując o „500 plus” i „Dobry start”, uważajmy na cyberprzestępców

Pojawiają się informacje, że cyberprzestępcy próbują oszukiwać rodziny składające wniosek o „500 plus” i „Dobry start”, przekierowując na fałszywe strony lub wysyłając SMS-y. Bądźmy czujni – powiedziała w środę szefowa MRPiPS Bożena Borys-Szopa.

Minister rodziny, pracy i polityki społecznej, która była gościem „Wiadomości” w TVP, podała, że w lipcu w całej Polsce złożono ponad 2,6 mln wniosków o przyznanie świadczenia „Rodzina 500 plus” i ponad 1,6 mln wniosków o świadczenie z programu „Dobry Start”.

Szefowa MRPiPS oceniła, że procedura, przyznania i wypłaty świadczeń wychowawczych przebiegają sprawnie. Gminy wydały niemal 1,5 mln informacji o przyznaniu świadczenia z tytułu 500 plus. Minister podała, że część pieniędzy trafiła już do rodzin. „Samorządy spisują się na medal” – stwierdziła. Świadczenie otrzymało blisko 1,1 mln dzieci, na kwotę niemal 540 mln złotych.

Minister ostrzegła, że cyberprzestępcy próbują oszukiwać rodziny składające wniosek, przekierowując na fałszywe strony lub wysyłając SMS-y. Oceniła jednocześnie, że nie są to nagminne przypadki.

„Pojawiają się niestety informacje (…) o tym, że ktoś się podszywa się pod >>Dobry start<< i zachęca np., by esemesowo odpowiedzieć. (…) Chciałabym powiedzieć, że programy >>500 plus<< i >>Dobry start<< nie przekierowują na inne strony i nie są obsługiwany za pomocą SMS-ów. (…) Wypełnienie wniosku jest proste i bezpłatne” – wskazała Bożena Borys-Szopa.

Wnioski o świadczenia z programów „Rodzina 500 plus” i „Dobry start” przez internet można składać już od 1 lipca. Od sierpnia wnioski można też składać drogą tradycyjną: w urzędzie lub listownie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl