fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

Wkrótce rusza składanie wniosków o 500 plus

Od najbliższego wtorku rozpoczyna się składanie wniosków, które mają przedłużyć wypłatę zasiłku 500 plus. Obecny okres zasiłkowy kończy się 30 września. Niezłożenie wniosków spowoduje kłopoty w uzyskaniu październikowego świadczenia.

Na złożenie nowego wniosku zasiłkowego w ramach programu 500 plus mamy cały sierpień. Jeśli zmieścimy się w tym czasie, wówczas wypłata świadczenia do 31 października nastąpi bez przerwy w ramach kontynuacji. Jeżeli jednak się spóźnimy i wniosek wypełnimy we wrześniu, to wypłata nastąpi nie później niż do 30 listopada. Świadczenie będzie jednak w podwójnej wysokości z wyrównaniem za październik. Kłopot pojawi się, gdy spóźnimy się o dwa miesiące i wniosek złożymy dopiero w listopadzie. W takiej sytuacji nie będziemy mogli liczyć na wyrównanie świadczenia za poprzednie miesiące.

Od początku 2017 r. do czerwca na program 500 plus wydano ponad 12 mld zł. Program obejmuje prawie 58 proc. dzieci do 18 roku życia. W sumie uprawnionych rodzin jest więcej niż 2,5 mln.

TV Trwam News/RIRM

drukuj