fot. PAP/Paweł Supernak

Premier M. Morawiecki: 500 plus to nie rozdawnictwo, ale największa inwestycja w przyszłość Polski i polskich rodzin

Szef polskiego rządu Mateusz Morawiecki wraz z minister rodziny Elżbietą Rafalską odwiedzili miejscowość Rybie koło Warszawy. Na konferencji przestawiono projekt rozszerzenia wypłaty świadczenia 500 plus od pierwszego dziecka, który wpisuje się w tzw. „piątkę PiS”.

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że jest to długoterminowa inwestycja w nasze dzieci.

– Już za kilka lat ta inwestycja będzie przynosić ogromny zwrot w lepszym wykształceniu, w lepszym zdrowiu oraz w lepszym przygotowaniu do życia zawodowego naszych dzieci. To daje nam ogromną radość. Nasi konkurenci polityczni nazywają to „rozdawnictwem”, my nazywamy to największą inwestycją w przyszłość Polski i polskich rodzin – mówił Mateusz Morawiecki.

Minister Rodziny Elżbieta Rafalska zaznaczyła, że na nowym rozwiązaniu skorzysta kilka milionów dzieci. W ciągu roku na ten cel zostanie przeznaczone 40 mld zł.

Do tej pory z programu korzystało pół miliona jedynaków. Teraz będzie to dodatkowe dwa miliony dzieci.

– Realizujemy marzenia polskich rodzin. Niemożliwe wydawało się finansowanie tego programu na każde dziecko. Jest to kontynuacja naszej kompleksowej polityki rodzinnej. Ile dzieci skorzysta z tego zmienionego programu? Otóż z tego programu w tej wersji, którą teraz przedstawiamy, skorzysta 6 mln 800 tys. polskich dzieci – wskazała Elżbieta Rafalska.

Program Rodzina 500 plus funkcjonuje od kwietnia 2016 r. W tym czasie do polskich rodzin trafiły dziesiątki miliardów złotych.

RIRM

drukuj