fot. PAP/Artur Reszko

Premier M. Morawiecki podziękował Andrzejowi Dudzie za bezpieczną Polskę

Premier Mateusz Morawiecki podczas wizyty w Augustowie (Podlaskie) podziękował prezydentowi Andrzejowi Dudzie za bezpieczną Polskę i za dbałość o polskie bezpieczeństwo. Zachęcał także do głosowania w wyborach na urzędującego prezydenta RP.

Premier Mateusz Morawiecki przebywał w czwartek w Podlaskiem, gdzie odwiedził kilkanaście miast. Jednym z ostatnich miast na jego drodze był Augustów, gdzie spotkał się z samorządowcami i mieszkańcami.

„Dzisiaj jesteśmy krajem bezpiecznym, zresztą krajem bezpiecznym jak dawno nie byliśmy, chyba od kilkudziesięciu lat, śmiało mogę powiedzieć. Ale chcę szczególnie jednej osobie podziękować za to bezpieczeństwo, za tę dbałość o polskie bezpieczeństwo i za skuteczność w doprowadzeniu Polski do takiego stanu w ramach Sojuszu Północno-Atlantyckiego, w ramach NATO. Gdzie mogę powiedzieć jesteśmy dzisiaj najlepiej chronieni, najbezpieczniejsi od wielu, wielu lat, od dziesięcioleci. I tą osobą jest oczywiście Andrzej Duda” – podkreślił premier.

Premier Mateusz Morawiecki dodał, że za rządów PO w Polsce było zaledwie kilkuset żołnierzy NATO, a dzisiaj jest to 5 tysięcy amerykańskich żołnierzy NATO.

„To jest skuteczna polityka pana prezydenta Andrzeja Dudy. Współpraca w ramach Trójmorza, a Trójmorze to też (drogi) S61, S19, tak ważne dla Podlasia. To jest ten ruszt komunikacyjny Podlasia, który przyciągnie tutaj nowych inwestorów” – zapewnił szef rządu.

Premier poprosił zebranych w Augustowie do głosowania na Andrzeja Dudę.

„Pan prezydent świetnie się czuje i w świecie, i w każdym powiecie, i w Białym Domu i Domu Strażaka i w Domu Seniora, taki jest pan prezydent” – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Dodał, że PiS ma szansę przez kolejne lata naprawiać Polskę, którą „popsuli nam nasi przodkowie bardzo dawno temu, jeszcze w XVII wieku”.

„Tam gdzieś są korzenie upadku naszych instytucji, sądownictwa, brak skarbowości, brak wojska” – zauważył premier.

Według premiera Mateusza Morawieckiego prezydent Andrzej Duda wierzy w Polskę.

„W niej pokłada swoje nadzieje i stara się każdego dnia, żeby ona była chociaż odrobinę lepsza. I takiego prezydenta chciałbym, żebyśmy wybrali 12 lipca” – mówił szef rządu podczas późniejszej wizyty w Suwałkach, gdzie zakończył swoją wizytę w woj. podlaskim.

PAP

drukuj