Desygnowanie Mateusza Morawieckiego na premiera możliwe jeszcze dziś

Jeszcze dziś wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki może zostać desygnowany na nowego premiera. Tak wynika z nieoficjalnych informacji PAP. Głosowanie nad wotum zaufania dla nowego szefa rządu miałoby się odbyć we wtorek.

Wczoraj premier Beata Szydło złożyła rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji na ręce Komitetu Politycznego PiS.

Przedstawiciele partii rządzącej na stanowisko szefa rządu wysunęli kandydaturę dotychczasowego wicepremiera Mateusza Morawieckiego.

Z informacji przekazanych przez przedstawicieli PiS wynika, że obecna Prezes Rady Ministrów Beata Szydło ma objąć stanowisko wicepremiera.

– Używając metafory sportowej, czasem trener, w tym wypadku Jarosław Kaczyński, zmienia zawodników, żeby drużyna grała lepiej. Najważniejsze jest to, że pani premier będzie grała w tym zespole na bardzo ważnej pozycji. Bardzo wysoko zawiesiła poprzeczkę standardów w życiu publicznym. Myślę, że w przyszłości wiele osób może się od niej uczyć. Wyborcy PiS mają pełne zaufanie do Jarosława Kaczyńskiego, a to, że pani premier Szydło pozostanie w rządzie postacią kluczową, jest sygnałem, który nasi wyborcy odbiorą pozytywnie – powiedział poseł PiS Ryszard Czarnecki.

Premier Beata Szydło po spotkaniu Komitetu Politycznego PiS podziękowała na Twitterze za wszystkie wyrazy wsparcia i dobre słowa pod swoim adresem.

Te dwa lata były dla mnie niezwykłym czasem, a służba dla Polski i Polaków zaszczytem – napisała premier.

Wicepremier Mateusz Morawiecki będzie dziś gościem „Rozmów Niedokończonych” na antenie Radia Maryja i Telewizji Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl