fot. Krystian Maj/KPRM

Premier M. Morawiecki: W szpitalu MSWiA w Warszawie pierwszy pacjent zostanie zaszczepiony już za kilka dni

W drugim dniu świąt szczepionki przeciwko kornawirusowi dotrą do Polski.   Pierwsza osoba będzie zaszczepiona w szpitalu MSWiA w Warszawie za kilka dni – poinformował o tym dziś podczas konferencji w tej placówce premier Mateusz Morawiecki.

W pierwszej kolejności zostanie zaszczepiona tzw. grupa zero, czyli służby medyczne. Szef rządu zaznaczył, że jeżeli będzie brakowało chętnych do zaszczepienia się przeciwko COVID-19 w grupach priorytetowych, to zapraszane będą kolejne grupy, żeby marnowało się jak najmniej dawek.

https://twitter.com/PremierRP/status/1341397570019581952

Narodowy Program Szczepień rozpocznie się po świętach. Jak zaznaczył szef rządu, przez najbliższe kilka miesięcy będzie to największe zadanie logistyczne ostatnich lat.

– Szczepionka jest dobrowolna, ale gorąco zachęcamy wszystkich do tego, aby stała się ona prawdziwym przełomem. Przełomem dla zdrowia publicznego  i zdrowia indywidualnego wszystkich ludzi. Chcemy także, aby była ona przełomem w życiu gospodarczym, bo jedno z drugim jest splecione. Im szybciej zwalczymy wirusa, tym szybciej będziemy mogli powrócić do gospodarczej normalności. Dzięki temu łatwiej obronimy miejsca pracy, tak jak czyniliśmy to z powodzeniem do tej pory. W 2021 roku musimy zwalczyć wirusa po to, żeby normalnie gospodarczo żyć. W szpitalu MSWiA w Warszawie pierwszy pacjent zostanie zaszczepiony już za kilka dni – powiedział Mateusz Morawiecki.

26 grudnia wieczorem do Polski trafi 10 tys. sztuk szczepionek. Dzień później  trafią do 73 szpitali. Jak podał szef Kancelarii Premiera, do końca stycznia będzie 0,5 mln szczepionek, co umożliwi zaszczepienie 750 tys. osób.

https://twitter.com/PremierRP/status/1341399757424619523

Szef rządu Mateusz Morawiecki przekazał też, że w pierwszym tygodniu 2021 r. Europejska Agencja Leków najprawdopodobniej zatwierdzi drugą szczepionkę przeciwko COVID-19, która również została zamówiona przez Polskę.

 

 

RIRM

drukuj