PAP/Jan Karwowski

Premier M. Morawiecki: Rolnictwo to kluczowy sektor naszej gospodarki

Rolnictwo to kluczowy sektor naszej gospodarki narodowej; produkcja rolna, produkcja sadownicza zależy od sezonu; w zeszłym roku na rekompensaty z powodu suszy przekazaliśmy 2,3 mld zł – mówił w niedzielę w Trzebnicy (Dolnośląskie) premier Mateusz Morawiecki.

Premier Morawiecki w niedzielę wieczorem wziął udział w 40. Trzebnickim Święcie Sadów.

Szef rząd zaznaczył, że po raz pierwszy jest w Trzebnicy na Święcie Sadów, choć w latach 80. bywał w tym mieście podczas pielgrzymek.

„Rozmawiając z wojewodą dolnośląskim o grze naszych siatkarzy z Hiszpanami doszliśmy do wniosku, że musieli oni jeść przed meczem trzebnickie jabłka. Ligol, champion, gala – to gatunki jabłek, które rozsławiają imię Polski na całym świecie, są naszymi najlepszymi ambasadorami marki polskiej” – podkreślił premier.

Dodał, że produkcja rolna, sadownicza i spożywcza w dużym stopniu zależy od sezonowości, od okoliczności zewnętrznych.

„W zeszłym roku na rekompensaty z powodu suszy przekazaliśmy 2,3 mld zł, to rekordowa kwota. Nie zostawiamy sadowników w potrzebie. Rolnictwo to kluczowy sektor naszej gospodarki” – zauważył Mateusz Morawiecki.

Jak podkreślił do Polskie przybywają delegację z całego świata by kupować polskie jabłka.

„Do Polskie zawitała ostatnio delegacja z Tajwanu, by kupić kontenery polskich jabłek” – zaznaczył.

Premier odwiedził stoiska, na których podczas Święta Sadów sprzedawane są owoce rosnące na uprawach w okolicach Trzebnicy.

PAP

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl