fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

M. Zuba: Program „Rodzina 500 plus” – to nie jest zamknięty program

Platforma Obywatelska chce, by wsparciem 500 zł objąć każdą rodzinę z niepełnosprawnym dzieckiem, bez względu na kryterium dochodowe. Obecnie kryterium dla rodzin, które wychowują jedno dziecko z niepełnosprawnością wynosi 1200 zł.

Wczoraj PO miała złożyć projekt nowelizacji ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Maria Zuba z sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny zwraca uwagę, że rządowy program „Rodzina 500 plus” będzie rozbudowywany. Na razie musimy porządkować kraj po zaniedbaniach Platformy – dodaje poseł.

– Niech posłowie Platformy Obywatelskiej czekają cierpliwie na upływ czasu i „nie dostają zadyszki”. To nie jest zamknięty program, gdyż będzie dalej rozbudowywany. Gdy dojdziemy do etapu, że trzeba będzie go rozbudować, wtedy chętnie wysłuchamy propozycji Platformy Obywatelskiej, a póki, co, musimy porządkować państwo po ich zaniedbaniach – zaznacza Maria Zuba.

Z informacji Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że już ponad 3 mln 7 tys. dzieci jest objętych wsparciem w ramach programu „Rodzina 500 plus”.  Do rodzin trafiło do tej pory ponad 11 mld zł.

Minister Elżbieta Rafalska informowała niedawno, że jej resort pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami dla rodzin, ale propozycje przedstawi, gdy będzie mieć akceptację ze strony rządu i ministra finansów.

RIRM

drukuj