fot. flickr.com

W niedzielę pochmurno. Słonecznie jedynie na południu

Jak informuje IMGW, północna połowa Europy znajduje się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują wyże. Polska znajduje się w zasięgu płytkiej zatoki niżowej, z rozmywającym się frontem atmosferycznym. Z zachodu napływa ciepłe powietrze polarno-morskie.

W niedzielę na Górnym Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu, Kielecczyźnie, Lubelszczyźnie oraz na Mazowszu początkowo zachmurzenie małe, później umiarkowane, a wieczorem na zachodzie Górnego Śląska oraz zachodzie i północy Mazowsza wzrost zachmurzenia do dużego i możliwe burze.

W województwach północnych zachmurzenie duże i całkowite oraz opady deszczu, okresami o umiarkowanym i silnym natężeniu, po południu na Pomorzu Zachodnim możliwe również burze. Na wybrzeżu, Pomorzu oraz Warmii i Mazurach suma opadów do 20 mm. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie małe wzrastające do dużego i popołudniu, przemieszczające się z zachodu na wschód, przelotne opady deszczu, możliwe burze.

W czasie burz wysokość opadu do 20 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 25 do 30 st., ale na krańcach zachodnich kraju od 22 do 26 st., a na północy jedynie od 19 do 23 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków południowych, wieczorem na zachodzie skręcający na zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 70 km/h.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego. Wieczorem możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 28 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj