Polska w obszarze obniżonego ciśnienia

Jak informuje IMGW, Skandynawia oraz Wyspy Brytyjskie znajdą się pod wpływem wyżu znad Islandii. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże. Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia, w ciepłej i wilgotnej masie powietrza. Na południu zalegał będzie front atmosferyczny.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie się wahać.

W piątek w południowej części Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu i miejscami burze. W Karpatach w czasie burz wysokość opadu do 20 mm. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, lokalnie duże z przelotnym opadem deszczu.

Temperatura maksymalna od 22 st., 23 st. na południu oraz na wybrzeżu do 24 st., 26 st. na pozostałym obszarze kraju, tylko w rejonach podgórskich od 16 do 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami porywisty, z kierunków wschodnich. Podczas burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na południowym zachodzie początkowo duże i miejscami zanikające opady deszczu. Rano na Pomorzu oraz południu Polski miejscami mgły zmniejszające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 9 st., 12 st. na wschodzie i w rejonach podgórskich do 13 st., 16 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

W sobotę początkowo zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu umiarkowane okresami duże, miejscami burze i przelotne opady deszczu. W czasie burz wysokość opadu do 15 mm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 24 do 27 st., na wybrzeżu około 22 st., a na pogórzu od 19 do 21 st. Wiatr na południu Polski słaby, zmienny, na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.

W piątek w Warszawie zachmurzenie na ogół umiarkowane. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna 14 st. Wiatr słaby, zmienny. W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr słaby, zmienny. W czasie burzy wiatr w porywach do 60 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl