fot. flickr.com

W poniedziałek w Polsce zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z opadami gradu

Jak informuje IMGW, Europa południowo-zachodnia i południowo-wschodnia będzie pod wpływem wyżów, pozostałe obszary kontynentu znajdą się pod wpływem rozległych niżów.

Polska będzie na skraju niżu z ośrodkiem nad południową Skandynawią. Nad województwami północnymi przemieszczać się będzie chłodny front atmosferyczny. Z zachodu napłynie powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie z opadami gradu. Prognozowana suma opadów w czasie burz na południu, w centrum i na wschodzie kraju do 25 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. na Pomorzu do 25 st. w centrum i na południu; chłodniej nad morzem od 16 st. do 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, z kierunków zachodnich, tylko na południowym wschodzie południowy. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h, w górach porywy do 65 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Opady deszczu i burze. Na południowym zachodzie opady okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów na południowym zachodzie do 20 mm, w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna od 9 st. na wybrzeżu do 16 st. na Lubelszczyźnie, Śląsku Opolskim i w Małopolsce. Wiatr słaby, zmienny, na zachodzie z przewagą kierunków północnych, na wschodzie z kierunków południowych. W górach oraz w czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl