Polska w zasięgu wyżu znad Białorusi

Jak podaje IMGW, Europa północna oraz częściowo wschodnia i Wyspy Brytyjskie będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będzie rozległy wyż. Polska znajdzie się w zasięgu wyżu znad Białorusi, w napływającym z południa ciepłym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie rosło.

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, początkowo miejscami na południu i południowym wschodzie duże. Gdzieniegdzie rano, a lokalnie także do południa, mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. Temperatura maksymalna od 15 st. na północnym wschodzie do 20 st. na zachodzie i południowym zachodzie. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, z kierunków południowych i wschodnich.

W nocy z wtorku na środę bezchmurnie lub zachmurzenie małe, jedynie w rejonie mgieł wzrost zachmurzenia do całkowitego. Po północy liczne mgły ograniczające widzialność do 200 m, lokalnie do 100 m. Temperatura minimalna od 3 st. na wschodzie do 9 st. na zachodzie, cieplej gdzieniegdzie nad morzem: od 9 st. do 11 st. Na wschodzie możliwe przygruntowe przymrozki do -1 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych i wschodnich.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, rano w rejonach mgieł duże. Początkowo miejscami mgły ograniczające widzialność do 200 m, lokalnie do 100 m. Temperatura maksymalna od 17 st. na północnym wschodzie do 23 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo wschodni.

W Warszawie we wtorek pogodnie. Temperatura maksymalna 19 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe. Możliwa mgła. Temperatura minimalna 6 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

W środę słonecznie. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl