fot. flickr.com

W kraju nadal gorąco

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia i częściowo zachodnia znajdą się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą płytkie niże z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie w obszarze podwyższonego ciśnienia w strefie prawie stacjonarnego frontu atmosferycznego. Na południe od frontu zalegać będzie zwrotnikowa masa powietrza, a na północ od frontu nieco chłodniejsza masa polarno-morska. Wystąpi niewielki spadek ciśnienia.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

Dziś na północnym zachodzie Polski zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże, miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie burze z gradem. Prognozowana wysokość opadów w burzach do 20 mm. Temperatura maksymalna od 21 st., 24 st. na wybrzeżu i 25 st., 28 st. na północy Polski do 30 st. w centrum i do 34 st. na południu. W rejonach podgórskich temperatura około 29 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni. W rejonach burz porywy wiatru do 80 km/h.

Dziś w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Możliwe burze. Temperatura maksymalna 31 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W czasie burz wiatr porywisty. W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Niewykluczona burza. Temperatura minimalna 18 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W czasie burz wiatr porywisty. W dzień zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 31 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni.

W nocy z czwartku na piątek na północy Polski zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże, lokalnie przelotne opady deszczu oraz burze, możliwy grad. Temperatura minimalna od 14 st. na północnym wschodzie do 20 st. na południowym zachodzie, a w rejonach podgórskich około 17 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu okresami umiarkowany, północno-wschodni i wschodni. W rejonach burz porywy wiatru do 65 km/h.

PAP/RIRM

drukuj