Nad Polską zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu
Jak podaje IMGW, Europa Zachodnia i Południowa będą w zasięgu rozległego niżu znad Atlantyku oraz drugiego z ośrodkiem w rejonie Włoch. Europa Centralna i Wschodnia będą pod wpływem wyżu znad zachodniej Rosji i Hiszpanii.
Niemal cała Polska, z wyjątkiem krańców południowo-wschodnich i zachodnich, pozostanie w obszarze podwyższonego ciśnienia, na skraju rozległego wyżu znad Rosji. Na zachodzie zaznaczy się wpływ rozległej zatoki niżowej znad Morza Północnego, a na południowym wschodzie wpływ płytkiego układu niżowego znad Morza Śródziemnego i Morza Czarnego. Nad starą, przetransformowaną i chłodną masę powietrza, które napłynęło do nas ze wschodu, od południa i południowego zachodu powoli zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.
Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie rosło.
W poniedziałek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu, na zachodzie również deszczu ze śniegiem i deszczu. Początkowo lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od -2 st., -1 st. na wschodzie do 2 st., 3 st. na południowym zachodzie, jedynie na Podhalu około -4 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych.
W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, a na Pomorzu Wschodnim oraz na Warmii okresami rozpogodzenia. Miejscami słabe opady śniegu, na zachodzie przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, lokalnie marznący, powodujący gołoledź. Słabe opady marznącej mżawki możliwe również na krańcach południowych. W wielu miejscach mgła, ograniczająca widzialność do 500 m, lokalnie do 200 m. Temperatura minimalna od -7 st. do -3 st., cieplej na zachodzie i nad morzem: od -2 st. do 0 st., najcieplej na Dolnym Śląsku: około 1 st., 2 st. Wiatr słaby, przeważnie z kierunków południowych.
PAP/RIRM