Nad Polską zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu

Jak podaje IMGW, Europa Zachodnia i Południowa będą w zasięgu rozległego niżu znad Atlantyku oraz drugiego z ośrodkiem w rejonie Włoch. Europa Centralna i Wschodnia będą pod wpływem wyżu znad zachodniej Rosji i Hiszpanii.

Niemal cała Polska, z wyjątkiem krańców południowo-wschodnich i zachodnich, pozostanie w obszarze podwyższonego ciśnienia, na skraju rozległego wyżu znad Rosji. Na zachodzie zaznaczy się wpływ rozległej zatoki niżowej znad Morza Północnego, a na południowym wschodzie wpływ płytkiego układu niżowego znad Morza Śródziemnego i Morza Czarnego. Nad starą, przetransformowaną i chłodną masę powietrza, które napłynęło do nas ze wschodu, od południa i południowego zachodu powoli zacznie napływać nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie rosło.

W poniedziałek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu, na zachodzie również deszczu ze śniegiem i deszczu. Początkowo lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od -2 st., -1 st. na wschodzie do 2 st., 3 st. na południowym zachodzie, jedynie na Podhalu około -4 st. Wiatr słaby, z kierunków południowych.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, a na Pomorzu Wschodnim oraz na Warmii okresami rozpogodzenia. Miejscami słabe opady śniegu, na zachodzie przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz, lokalnie marznący, powodujący gołoledź. Słabe opady marznącej mżawki możliwe również na krańcach południowych. W wielu miejscach mgła, ograniczająca widzialność do 500 m, lokalnie do 200 m. Temperatura minimalna od -7 st. do -3 st., cieplej na zachodzie i nad morzem: od -2 st. do 0 st., najcieplej na Dolnym Śląsku: około 1 st., 2 st. Wiatr słaby, przeważnie z kierunków południowych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl