Prognoza pogody na 9 stycznia

Jak informuje IMGW, Europa południowa będzie w zasięgu wyżu, na pozostałym obszarze kontynentu będą dominowały niże z frontami atmosferycznymi. Polska początkowo znajdzie się w zasięgu klina wyżowego, który odsunie się na wschód, od zachodu nasunie się zatoka niżu znad Danii z ciepłym frontem atmosferycznym. Pozostaniemy w powietrzu polarnomorskim, za frontem od zachodu zacznie napływać cieplejsza masa powietrza.

Dziś w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, na południu początkowo rozpogodzenia, na północnym zachodzie opady deszczu, przemieszczające się z zachodu na wschód. Temperatura maksymalna od 6 st. na północnym wschodzie, w rejonie Zatoki Gdańskiej i na Lubelszczyźnie, 10 st. na zachodzie i południowym zachodzie, do 12 st. na Przedgórzu Sudeckim. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy i w kotlinach sudeckich dość silny i porywisty, w porywach do 65 km/h, w szczytowych partiach Sudetów do 80 km/h, południowo-zachodni i południowy.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, w partiach szczytowych gór opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 2 do 5 st., w rejonach podgórskich od -1 do 3 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, na Wybrzeżu dość silny i silny, w porywach do 90 km/h, wysoko w górach do 100 km/h, południowy i południowo-zachodni, od zachodu skręcający na zachodni.

W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże, możliwe słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr umiarkowany, południowy. W nocy zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 5 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i będzie spadało.

RIRM/PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl