Deszczowo w całym kraju

Jak informuje IMGW, Nad Europą pogodę kształtować będą niże z frontami atmosferycznymi, jedynie krańce zachodnie kontynentu znajdą się w zasięgu wyżu znad Oceanu Atlantyckiego.

Polska będzie w obszarze obniżonego ciśnienia między stopniowo wypełniającym się niżem z ośrodkiem nad południową Szwecją, a pogłębiającym się niżem w rejonie Adriatyku. Na wschodzie kraju zaznaczy się strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Przeważający obszar kraju znajdować się będzie w chłodniejszej polarno-morskiej masie powietrza, jedynie nad wschodnią część kraju z południa napływać będzie cieplejsza masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie się wahać.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami opady deszczu. Na południowym wschodzie opady mogą być chwilami o natężeniu umiarkowanym. Rano lokalnie, zwłaszcza na zachodzie i północnym zachodzie, mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 3 st., 5 st. miejscami w rejonach podgórskich do 6 st., 9 st. na pozostałym obszarze kraju. Wiatr słaby, z kierunków północnych i wschodnich, północnym zachodzie z kierunków południowych.

W nocy z poniedziałku na wtorek na przeważającym obszarze zachmurzenie duże. Okresami, zwłaszcza w południowej i wschodniej części kraju, opady deszczu, w rejonach podgórskich opady deszczu ze śniegiem, a w górach śniegu. Na południowym zachodzie oraz południowym wschodzie i wschodzie opady chwilami o natężeniu umiarkowanym, w Sudetach miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o około 8 cm. W północnej połowie kraju w wielu miejscach mgły ograniczające widzialność do 200m. Pogorszona widzialność także i w opadach, zwłaszcza śniegu. Temperatura minimalna przeważnie od -1 st., do 2 st., cieplej, lokalnie do 4 st., jedynie na krańcach wschodnich. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków północnych i wschodnich.

PAP/RIRM

drukuj