W Polsce opady deszczu i miejscowe burze

Jak podaje IMGW, Europa północna znajdować się będzie w zasięgu rozległego wyżu z centrum nad Morzem Norweskim. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże z ośrodkami nad Atlantykiem, Austrią, Grecją i Turcją. Polska będzie pomiędzy wyżem znad Morza Norweskiego a niżem znad Austrii.

Związany z niżem front okluzji będzie oddzielać napływające z południowego wschodu nad południową część naszego kraju ciepłe powietrze polarno-morskie, od napływającego ze wschodu nad regiony północne powietrza polarno-kontynentalnego.

Dziś zachmurzenie duże, opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Na południu miejscami burze. Prognozowana wysokość opadu do 20 mm. Temperatura maksymalna od 9 st. do 11 st. na północnym zachodzie, od 11 st. do 14 st. w centrum, na południowym wschodzie cieplej, od 16 st. do 20 st. Wiatr na południu słaby, zmienny z przewagą kierunków wschodnich, w rejonach burz silniejszy, w porywach do 70 km/h. Na pozostałym obszarze wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, na wybrzeżu do 70 km/h, północno-wschodni i wschodni.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie spadać.

W nocy zachmurzenie duże, okresami deszcz, początkowo lokalnie burze. Na południu Polski opady stopniowo zanikające, a po opadach pojawią się mgły zmniejszające widoczność do 200 m. Prognozowana wysokość opadu do 15 mm. Temperatura minimalna od 6 st. do 11 st. Wiatr na południu Polski słaby zmienny, na pozostałym obszarze kraju słaby i umiarkowany, na północy okresami dość silny i porywisty, na wybrzeżu początkowo w porywach do 60 km/h, północno-wschodni.

Jutro zachmurzenie duże z postępującymi od południa kraju większymi przejaśnieniami. Lokalnie rozpogodzenia. Okresami opady deszczu, na południu i południowym wschodzie miejscami burze. W burzach punktowo spadnie do 25 mm. Temperatura maksymalna wyniesie od 9 st. do 11 st. nad morzem, około 17 st. w centrum, do 20 st. na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, w czasie burz i nad morzem porywisty do 55 km/h, północno-wschodni i północny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl